Problém s vytvořením nového Hyper-V Switche po ugradu na WS 2012 R2

Pokud jste se rozhodli provést inplace upgrade vašeho Hyper-V serveru na Windows Server 2012 R2, pak si dejte pozor na jeden drobný zádrhel.

Předpokládejme, že máte Windows Server 2012 fyzický server s rolí Hyper-V, kde provozujete několik virtuálních počítačů. Řekněme, že tyto virtuální počítače po dobu upgradu přesunete na jiný server. Na Hyper-V serveru tedy máte pro externí komunikaci VM vytvořený externí virtuální switch. Ten je samozřejmě namapován na fyzický adaptér.

Pokud tento virtuální switch před upgradem neodeberete, pak po upgradu při pokusu o vytvoření nového switche, na stejném adaptéru dostanete chybovou hlášku, že tento adaptér je už použit pro jiný virtuální switch. Ale přitom vy žádný jiný nemáte!

error-create-virtual-eth-switch-adapter-is-already-bound-to-the-ms-vswitch-protocol

Co s tím? Odmapovat Hyper-V extensible switch rozhraní z NIC není jednoduchý úkon a ani nevím, jestli řešení, na které jsem přišel je podporované Microsoftem a proto tedy zbývá odinstalovat Hyper-V roli a nainstalovat ji zpět…. nebo tedy smažte virtuální switche před upgradem 😉

Written on October 26, 2013