Whitepaper na téma virtualizace Microsoft SQL Serveru

whitepaper-cover-virtualizing-sql-serverNení to úplně čerstvý dokument, protože je ke stažení už od května, ale i tak se jedná o whitepaper obsahující mnoho zásadních informací. Virtualizace MSSQL Serveru je v dnešní době jednou ze základních myšlenek a nepředstavuje znatelné riziko ohrožující výkon. Naopak! Samotný koncept zvyšuje flexibilitu a škálovatelnost nehledě na řešení vysoké dostupnosti pomocí clusterování celého virtuálního serveru.

číst dále...

Nefunkční Refresh VM se Shared VHDX

Dnes jsem v System Center 2012 R2 Virtual Machine Manager konzoli našel pravděpodobně bug. Pokud se pokusíte provést Refresh akci na virtuálním počítačí generace 2, který používá sdílený VHDX, tak získáte jen chybovou hlášku (error 2912):

číst dále...

Rekonfigurace BITS portu pro SC 2012 R2 VMM Agenta

System Center 2012 R2 Virtual Machine Manager Agent, který je nainstalován na každý server, který je pod správou VMM (Hyper-V hostitel, Management Server, Library Server, PXE server, apod.), používá v případě přenosu souborů technologii BITS (Background Intelligent Transfer Service). Ta typicky běží na portech HTTP (80) nebo HTTPS (443). Nastává tedy určitá pravděpodobnost, že bude s některým z portů v kolizi, protože je již používá jiná služba.

číst dále...
Novější příspěvky | Starší příspěvky